איך בוחרים רופא שיניים ?

הרבה אנשים בארץ ובעולם לא מתמידים לבקר אצל רופא השיניים, ביקור אצל רופא שיניים לעיתים תכופות יכול לפתור בעיות שיניים מתחילות שיכולות להגיע למצבים לא נעימים למטופל.

לעומת זאת  המקרים החמורים ביותר הם של אנשים אשר לא מבקרים אצל רופא שיניים הרבה זמן, הביקור אצלו יהיה רק כאשר אנשים אלו מתחילים לחוש בכאב,מצב זה הוא כבר לא פשוט. כאשר מגיעים למצבים אלו פתאום עולה דילמה לאיזה רופא ללכת?.השאלה איך לבחור רופא מתייחסת גם למטופלים קבועים מפני שעל איכות לא מתפשרים.

איך לבחור רופא

קודם כל בחירת רופא צריכה להתחיל בהמלצות של אנשים קרובים אליכם. לאחר מכן יש לבדוק שהרופא מתמחה בכמה תחומים ברפואת השיניים כמו: הלבנת שיניים, השתלות שיניים, טיפול שורש וכו'. לאחר בדיקה כללית צריך לבדוק איך רופא השיניים מבצע את העבודה?
האם הוא עדין ולא מכאיב במהלך הטיפול, כל הסטנדרטים האלו מאפשרים לדעת האם רופא השיניים מספיק טוב. דרך נוספת הינה הסתייעות בפורומים השונים . למשל – אם קיבלתם המלצה על רופא שיניים, אתם יכולים להקליד את השם בגוגל ולבדוק האם לרופא השיניים הזה ישנן התיחסויות כאלו או אחרות.

מהו רופא שיניים טוב ?

רופא שיניים טוב ואיכותי הוא רופא שידוע לאבחן בעיה ולפתור אותה הכי טוב שאפשר למטופל. בתחום רפואת השיניים יש אמצעים מתקדמים שאיתם נעזרים הרופאים הטובים ביותר.  
רופא צריך להפנות אותכם למומחה שמבין בבעיה אשר אובחנה אצלכם אם הוא לא יכול לפתור אותה למשל לאורתודנט וכו'. 

לפעמים קורה כי לרופא השיניים שלכם אין הציוד הנדרש והוא לא מטפל בכם כמו שצריך, במקרה כזה עיזבו אותו מייד.

הכנת הילד לביקור אצל הרופא

רופא שיניים מומחה ואיכותי

למרבה הצער אנו שומעים על מקרים כאלה או אחרים אשר רופא שיניים מוסיף עוד טיפולים שאנשים אינם צריכים כדי להרוויח עוד כסף .

במצבים אלו אתם צרכים להשתמש גם בחשיבה שלכם, במצב שאתם מרגישים שהרופא מנסה לשכנע אותכם לעבור טיפולים לא הכרחים זו לא בושה לבקש מהרופא עוד חוות דעת ממומחה שמבין בבעיות שיניים, כדי לא לבזבז סתם כסף. מקרים אלו אינם נעימים כלל מכיוון שהרופא מנצל את הידע שלו על חסרי ידע בנושא.

רופאי שיניים מומלצים

למה בעצם לפני שאנו מתחילים סדרת טיפולים אצל רופא שיניים, אנו מבקשים לקבל המלצות ?

טיפול שיניים זו חוויה שלרוב האנשים נתפסת כחוויה לא נעימה.ישנו חשש מתמיד לפני הטיפול וכל זה נובע כי חווית הטיפול בדרך כלל זכורה לנו כלא נעימה ואף כואבת.

כיצורים חברתיים אחת הדרכים שלנו להסתגל ולהתכונן למצב לא נעים או שנתפס בעיננו כמומחיות היא לברר ככל הניתן פרטים על המטפל, במקרה שלנו רופא השיניים, ועל החוויה האישית שעברו מטופלים אחרים. בדרך כלל כאשר אנו שואלים מכרים על החוויה האישית אותה עברו ועל המלצתם על רופא השיניים המיועד, באם המלצתם תהיה חיובית, אנו נרגיש כי אנו בידיים טובות ובטוחות.

מחקרים בתחום מוכיחים כי מטופל אשר הוסבר לו בטרם התחלת הטיפול על דרך הפעולה ועל הצפוי לו מבחינת אי הנוחות ואף כאב אם אכן צפוי, תוך יצירת קשר אישי עם המטופל ושימוש בהומור, בסופו של דבר יוצרים אצל המטופל חוויה שהיא טובה ובדרך כלל המטופל ממליץ על רופא השיניים למכריו השונים באם נשאל על כך.

כיום רפואת השיניים מבטיחה טיפולים במינימום כאב, ורפואת השיניים המתקדמת מאוד מתייחסת בכובד ראש לטיפול מקצועי עם מינימום כאבים ואי נוחות במהלך הטיפול. האם ישנן עוד דרכים לקבל המלצה על רופא השיניים ועל הטיפול הצפוי? כמובן. ניתן לברר בצורה מאוד מעמיקה על הטיפול הצפוי לנו ברשת האינטרנט, לקבל חוות דעת גולשים. ואף לדעת יותר על רופא השיניים ועל ניסיונו.

רופא שיניים 24 שעות

  • האם רופא השיניים שלך זמין 24 שעות ביממה?
  • האם כשלפתע תוקפים אותך או את אחד מבני משפחתך הקרובים כאבי שיניים נוראיים, רופא השיניים האישי שלך יוכל לטפל בכם?
  • מה עושים אם רופא השיניים שלך לא עונה?

ראשית כל, חשוב כי המטופל ישאל את רופא השיניים המטפל בו באחד מביקוריו השגרתיים, האם ניתן לפנות אליו בשעת חירום ובשעות לא שגרתיות. אם התשובה לכך חיובית, יש לבקש מהרופא את המספר בו ניתן לפנות אליו בשעות אלו. נשמע פשוט?

אבל לא ממש, הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי רובנו לא חושבים על מצב מעין זה, בשגרה כשהכל בסדר ותקין איננו נוהגים לחשוב על מצבים לא נעימים העלולים לקרות לכל אחד מאתנו. ברוב הפעמים אנו מוצאים את עצמנו בזמן כאבי השיניים או בבעיה הדורשת טיפול מיידי בשיניים בשעות לא שעות מתחילים בבירורים קדחתניים מאין תבוא הישועה ואיזה רופא שיניים ניתן להשיג בשעות אלו. 

אך אם נקדים במחשבה נוכל להבטיח כי ברגעי מצוקה מעין אלה נוכל להיעזר בקלות ובמהירות ברופא שיניים מקצועי.

אך מה עם רופא השיניים שלנו אינו מאפשר טיפולי חירום ואינו זמין לטיפולים 24 שעות?
גם אם תשובתו של רופא השיניים שלכם על שאלה מעין זו היא שלילית, תוכלו להיוועץ בו על איזו מרפאה או רופא הוא ממליץ לרפואת חירום באזורכם.
בדרך כלל תקבלו תשובה טובה ומספקת לשאלה זו, וכך תוכלו להתכונן מבעוד מועד למציאת עזרה ראשונה במצבים כאלה.

אך תמיד קיים הסיכוי,אומנם הקלוש, כי הרופא שלכם אינו מציע פתרון טוב לבעיית שיניים בשעות לא קונבנציונליות, או לא נערכתם מבעוד מועד למצב זה, או שהדבר תופס אתכם לא באזור מגוריכם, והנה כאבי השיניים פוקדים אתכם והשעה מאוחרת בלילה?
למרות המצב הלא נעיםאליו נקלעתם, זכרו כי אנו נמצאים במאה העשרים והאחת, ולמזלנו קיימים שלל אמצעים לאיתור רופא שיניים לחירום, והדרך הטובה והמהירה ביותר… כן כמובן, חיפוש בגוגל ומשם הרמת טלפונים לקליניקות ולרופאים אשר מצאתם באזור.

אז שלא נזדקק, אך טוב שנתכונן!

  • מי מאתנו לא חווה כאב או בעיית שיניים בשעות ובזמן לא שגרתי. מציאת רופא שיניים הנותן שירותים 24 שעות ביממה ושירותי חירום בסביבה הקרובה אליך הינו ראשון במעלה, ובמצב של כאב מתמשך באזור הרגיש של השיניים טיפול מהיר ואיכותי הינו דבר מבורך ולפציינט נראה כנס ממש.

מדוע אנו מחפשים המלצות בטרם פנייה לרופא ייעודי?

האם זה טבעי? התשובה על כך היא כמובן חיובית, ואף רצוי לקבל חוות דעת ממטופלים שונים אשר מהם נוכל נקבל משוב והמלצות, על הטיפול הדומה או על הרופא המטפל. שכן ברפואת השיניים לחווית הטיפול יש ערך חשוב למטופל, וככל שחווית הטיפול תהיה גבוה יותר כך גם המטופל ימליץ על הרופא המטפל.

כידוע לכולנו, טיפול שיניים הוא בדרך כלל חוויה פחות נעימה, היא דורשת התעסקות באזורים רגישים בפה, לפעמים הדבר מלווה באי נוחות, רעשים מרתיעים ואף בכאב. חוויה שבדרך כלל אנו מבקשים להימנע ממנה. בשנים האחרונות תשומת הלב לחווית הטיפול, למניעת אי הנעימות, הולכת וגוברת, וישנם דרכים רבות למנוע כאב ואי נעימות במהלך טיפול השיניים. כיום רופאי השיניים שמים דגש רב על טיפול בשיטות מתקדמות אלו, בו המטופל והחוויה הרגשית אותה הוא עובר,הינה חשובה לא פחות מהטיפול המקצועי הרפואי.

מחקרים אשר נעשו בתקופה האחרונה מגלים כי בטרם הפנייה לרופא ובחירת הטיפול חלק נכבד מהאוכלוסיה בוחן את הדברים ברשת האינטרנט.

יוצא כי ניתן ללמוד רבות על הטיפול ועל הרופא המבוקש מרשת האינטרנט, שכן הרשת עמוסה במידע (לעיתים באובר מידע) בהבנה מעמיקה של דרכי הטיפול השונות, בחוות דעת מטופלים, בשאלות מקצועיות ובתשובות מומחים. לפעמים אובר המידע, מגוון דרכי הטיפול ומתן תשובות שונות והמלצות שונות על אותו הטיפול יכול לבלבל.

אז מה ניתן לעשות בכל זאת בחיפוש מידע ברשת האינטרנט? להיאזר בסבלנות ולברור את הדברים בצורה שקולה, לאחר בחינה מעמיקה, תגלו את דרך הטיפול המתאימה לכם ואולי גם תמצאו חוות דעת טובות של רופא שיניים שמתאים ביותר עבורכם.

אנו כאן עבורכם למציאת הרופא הטוב ביותר ולכל שאלה שיש לכם, צוות אתר פה 🙂

תרצו ייעוץ מרופא מומחה ?