שיניים תותבות

ישנם לא מעט אנשים אשר נאלצים לעבור טיפולי שיניים של שתלים, עקירות, כתרים. וישנם אנשים שנעזרים בשיניים תותבות בלית ברירה כמובן. שגרת החיים של אנשים אשר משתמשים בשיניים תותבות היא קצת שונה.

יש כמה מגבלות אך הן גם עוזרות לאדם לתפקד בערך כרגיל. אז למה בעצם אמרנו בלית ברירה עם יש עוד פתרון ? ובכן, ישנה אפשרות אחרת שהיא השתלת שיניים ולאחר טיפול כזה ביכולתך לעשות באמת הכל כרגיל בלי מגבלה אחת.

אז מה זה בעצם שיניים תותבות?

כמעט בכל מרפאת שיניים ניתן להתקין שיניים תותבות, שיניים אלו הן תחליף לשיניים חסרות או פגומות.לרוב טיפולים אלו נעשים אצל אנשים מבוגרים, מומלץ מאוד להתייעץ עם רופא מה כדאי לעשות ליפני טיפול מסוג זה ולא להחליט על דעת עצמך, שיניים תותבות הם תחליף לאנשים שלא רוצים או לא יכולים לבצע טיפולי השתלות שיניים.

שיניים תותבות מחזיקות את הלסת בצורה נכונה וגם עוזרות ללעיסה ולנשימה טובה. לשיניים תותבות יש שני סוגים חלקיות ומלאות. שיניים תותבות חלקיות תפקידם הוא להחליף שן או כמה שיניים חסרות או פגומות בפה, אך לעומת זאת שיניים תותבות מלאות נועדו להחליף את כל השיניים בפה וזה ההבדל בניהן. שיניים התותבות אינם זזות בפה מכיוון שהם מוחזקות על השיניים הקודמות או על החניכיים.

תיקון שיניים תותבות או שמירה עלייהם
תיקון שיניים תותבות

תיקון שיניים תותבות – איך לשמור עליהם ?

חשוב מאוד לבוא לביקור אצל שיננית קבוע בעזרת מברשת שיניים , ועלייה שכבה של משחת שיניים , מומלץ לנקות את השיניים לפחות פעמיים ביום.

ישנה מברשת מיוחדת אשר בעצמאותה מנקים את השיניים הללו במים לא חמים ולא קרים. רצוי מאוד ומומלץ להשתמש במשחה עם פלואוריד בצחצוח שיניים תותבות או שתלים. את השיניים התותבות מומלץ להרכיב כל היום כדי לשמור על פרקי הלסת.

ישנם כמה בעיות היכולות להיווצר מאי הרכבת שיניים התותבות והן: השיניים בעתיד לא יוכלו להיכנס לפה מכיוון שהלסת לא התרגלה אליהם ולאחר זאת צריך ללכת לרופא ולשאול מה מומלץ לעשות והאם אפשר לבצע תיקון לשיניים תותבות ולפתור בעיה זו כי היא לא פשוטה כל כך. אך יש פתרון לא כל כך נעים לכיס של המטופל שזה לבנות שיניים תותבות חדשות שלוקחות גם עוד זמן יקר. לעיתים נדירות השיניים התותבות יכולות פתאום לזוז באמצע פעולת לעיסה או כל דבר אחר, אם דבר זה קורה יש לפנות בדחיפות לרופא השיניים שלכם. במידה והשיניים התותבות משתחררות לאחר הזזת השפתיים יש לבצע התאמה מחדש של שיניים תותבות.

על שיניים תותבות עם ד"ר ולפיש

מהם שיניים תותבות זמניות ?

לאחר עקירה של שיניים תקבלו מהרופא שיניים תותבות זמניות כדי לא להסתובב בלי שיניים כלל, עד שהטיפול הסתיים או השיקום תלוי באיזה  טיפול מדובר. התותבות הזמניות נועדו רק למספר חודשיים עד לסיום הטיפול, חשוב מאוד לזכור זאת. לעיתים קרובות שיניים תותבות זמניות יכולות להישבר בזמן תקופת ההמתנה מפני שאין להם שלד מתכת שיחזיק אותם, ועלול לגרום נזק לשיניים שעדיין נשארו או לרקמות הפה.  כדאי לקבוע עם רופא שיניים תוכנית לכל התקופה כדי שיעזור עם בעיות עם שיניים התותבות הזמניות (מכיוון שישנן הרבה תקלות לא נעימות).

תרצו ייעוץ מרופא מומחה ?