השתלות של שיניים ביום אחד

השתלת שיניים ביום אחד

השתלת שיניים ביום אחד הם למעשה קיצור הליך השתלת השיניים "הרגיל" האורך מספר חודשים ועד לשנה (בהתאם ללסת המטופל) בכדי להימנע מזמן ארוך של שיקום הפה הכרוך לעיתים גם בשיניים תותבות זמניות.

השתלות שיניים ביום אחד מתבצעות בהצלחה מזה שנים בטכניקה שנקראת העמסת שיניים מיידית. 

השתלות שיניים ביום אחד מבוצעות בליווי סריקה מקדמית והשגחה של מומחים (לרוב מומחי פה ולסת) אשר התנסו במיוחד בתהליך כירורגי מהיר מסוג זה תוך שימוש בטכניקות המתקדמות בעולם, אשר מאפשרות יעילות, מהירות, בטיחות, תפקוד ומעל לכל אסתטיקה. 

השתלת שיניים ביום אחד
השתלת שיניים

העמסה מיידית

העמסה מיידית היא טכניקה המבוצעת בפעם אחת (ניתוח כירורגי אחד) שבה מייד לאחר ביצוע השתלות שיניים מתקין הרופא המטפל כתרים ומבצע למעשה את עבודת השיקום.

הטכניקה הרגילה היא כמובן מספר חודשי המתנה לאחר השתלות שיניים, עד שהשתלים יקלטו בעצם ולאחר לבצע את עבודת השיקום ולהתקין כתרים לשיניים, תותבות או גשרים לפי הצורך.

ישנה גם אפשרות נוספת לפיה רופא השיניים יעשה שימוש בשתלים זמניים ולאחר מכן עליהם יבצע עבודת שיקום מה שמאפשר לשתלים הקבועים להיקלט בצורה מיטבית ולאחר האיחוי להוריד את השתלים הזמניים ולבצע שיקום סופי על השתלים הקבועים.

העמסה מיידית תאפשר בעצם למטופל כבר ביום ההשתלה לצאת עם שיניים שהן כמו קבועות.

ממחקרים שבוצעו ברחבי העולם שבחנו את הטכניקה העמסה מיידית עולה כי אחוזי ההצלחה (הטכניקה שבה מולבשים כתרים ומבנים על השתלים הקבועים ולא הטכניקה בה השיקום מבוצע על שתלים זמניים) נמוכים במעט מהשיטה המסורתית המקובלת על מרבית רופאי השיניים בישראל ובעולם.

כיצד הומצא ההליך של השתלת שיניים ביום אחד ?

התפיסה החדשה של הטיפול הומצאה באמצע שנות ה- 90 ורקמה עור וגידים בשלהי המאה הזו, היא הפכה לפריצת דרך ולשימוש יעיל יותר של שתלים בשתי הלסתות.

השתלות שיניים ביום אחד נחשבות יעילות בלסת העליונה ועם שתל ארוך יותר וחזק יותר היא נמצאת בשימוש בחלק האחורי של הלסת העליונה.

בשנות ה- 2000 המוקדמות יצרן השתלים מקבוצת נובל ביו-קאר, ערך מחקר קליני כדי לקבוע את השימוש האופטימאלי של השתלים לשיקום לסת שיניים שלמה, עליונה או תחתונה.

המטרה היתה לעשות שימוש במספר מועט ככל שאפשר של שתלים, ולהימנע מניתוח מורכב של השתלת עצם בלסת ובכך לספק תוצאות באיכויות גבוהות של שיקום הפה בזמן הקצר ביותר שניתן.

השתלת שיניים מיידית – All at once

שיטה בה הרופא שמבצע השתלות שיניים ביום אחד עוקר את השיניים ומייד לאחר ביצוע העקירות מתחיל בהליך ההשתלה, בהשתלת שיניים מיידית, העקירה חייבת להיעשות בצורה מעט שונה על מנת לפגוע כמה שפחות באזור המטופל שכן אם לא יעשה כן תהיה בעיה לבצע את ההשתלה ושגם זו בסופו של ההליך אף תצליח.

רוב רופאי השיניים אינם נוטים להשתמש בהשתלת שיניים מיידית אולם זה ניתן לביצוע וגם מצליח באחוזים גבוהים כאשר זה נעשה בידיים מיומנות, חשוב להדגיש כי השתלות שיניים ביום אחד יחד עם שיקום פה דורשת מהרופא המטפל מומחיות רבה.

פרט לביצוע עקירת השיניים וביצוע ההשתלה, על הרופא גם להתקין גשרים ומבנים כדי להוציא את המתרפא עם שיניים קבועות.

מידע על השתלות שיניים ביום אחד מפי ד"ר ברגר

השתלת שיניים ביום אחד מחיר

רבים שואלים כמה עולה השתלת שיניים ביום אחד ומה המחיר ? ובכן כמובן שישנם שינויים במחירים מעט בין רופא לרופא אך נציג לפנייכם מחירים ממוצעים :

  • מחיר השתלת שיניים ביום אחד לפה מלא – 25,000-50,000 ש"ח ( משתנה לפי מספר פרמטרים).
  • מחיר להרמת סינוס ( טיפול מקדים להשתלת שיניים ביום אחד ) 4,500 – 14,000 ש"ח.
  • השתלת חניכיים – טיפול קדם להשתלת שיניים ביום אחד מחיר – 4,000 – 7,500 ש"ח


בכל מקרה ישנם המון משתנים וכדאי להתייעץ עם רופא מומחה להשתלת שיניים

לייעוץ מרופא מומחה מלאו פרטים

השתלות שיניים ביום אחד – מי מתאים להליך ?

הליך ביצוע השתלות שיניים ביום אחד צריך להישקל בכל מקרה לגופו, מקרים בהם המתרפא סובל מפגם גרמי, מצבים בהם המתרפא זקוק לשתלים דנטליים בודדים מצריכים חשיבה נוספת.

בכל אופן, יתרונות השיטה רבים ובעיקר הסבל שנמנע מהמתרפא (הרדמה נוספת, חשיפת השתלים וכדומה), הפתרון המהיר יחסית דהיינו תוצאות מיידיות גורמים לרבים לבחור לעבור את ההליך ביממה אחת בלבד.

היתרון המשמעותי של השתלות שיניים ביום אחד 

הגישה המסורתית לשיקום קשת שלמה של שיניים כוללת בדרך כלל השתלת עצם, שישה שתלים או יותר, וטיפול אשר אורך בין 12 עד 18 חודשים.

פירוש הדבר הוא שהמטופל יהיה ללא שיניים או עם מתקנים זמניים ולא נוחים מעל לשנה.

המטופלים אשר יכולים ליהנות מהמערכת המתוחכמת והמהפכנית הם אלו ללא השיניים או בעלי שיניים תותבות שנאלצו להרכיב לאחר ששיניהם נשברו, או כאלו הסובלים ממחלות חניכיים רציניות ואין להם שום ברירה אחרת מלבד החלפת השיניים.

בהליך "המקוצר", המטופל עובר השתלה של 4 שתלים (לפעמים יותר) ועם סט של שיניים להרכבה באותו יום ללא תוספת של הרכבת עצם כאשר ה"גליק" הוא המהירות בו מורכבים שתלים קבועים והמטופל יוצא עם שינים קבועות חזקות ואסתטיות.

תרצו ייעוץ מרופא מומחה ?