רופא מומחה להשתלת שיניים

השתלת שיניים

השתלת שיניים – מחירונים, מומחים מומלצים וטכניקות טיפול

השתלת שיניים היא ההליך המשמעותי ביותר בענף רפואת השיניים.

בשלושת העשורים האחרונים חל שיפור משמעותי בטכניקות הטיפול והיום כבר אין כל סיבה להישאר ללא שיניים בפה.

מגוון השיטות להחזרת המנשך הבריא והתקין והקניית חיוך מלא ויפה זמינה היום יותר מתמיד הן מבחינת הניסיון שנצבר והליך והן מהבחינה הכספית.

חשוב רק לבחור את המרפאה והמומחה המתאים איתו תעברו את ההליך.

  • לפניכם תשובות לשאלות המתעוררות לגבי הצורך בהתקנת שתלים דנטליים?
  • באיזה סוג של שתלים דנטליים משתמשים רופאי השיניים?
  • איזה שתלים הם המומלצים ביותר?
  • מי רשאי לבצע השתלת שיניים?
  • מהם אחוזי ההצלחה של השתלות שיניים, האם ההצלחה קטנה כאשר מעורבת גם הרמת סינוס?
דוגמא להשתלת שיניים

מתי מתעורר הצורך בהתקנת שתלי שיניים?

רק במצבים בהם לא ניתן להציל את השן אז צריך לעבור השתלת שיניים, יש לעשות הכל כדי לא לעקור את השן ולטפל בה, הווה אומר ביצוע טיפול שורש וכתר.

קיבלתם המלצה ממרפאת שיניים אחת לעבור השתלות ושיקום של הפה הרי שתמיד מומלץ לקבל חו"ד שנייה.

כמו בכל תחום ברפואה לכל רופא יש דעה משלו ויתכן מצב גבולי (לא כאשר אין שיניים) בו ההמלצה של רופא אחד תהיה שונה מהמלצה של רופא אחר.

גם שיקולים כלכליים יכולים להשפיע על תוכנית הטיפולים שיציעו רופאי שיניים מסויימים וזו הסיבה שבמקרים מסוג זה צריך לראות שני מומחים ואפילו יותר.

מהו אחוז ההצלחה של השתלת שיניים?

על פי הידוע ומניסיון של השנים האחרונות ההצלחה של השתלת שיניים היא גבוהה ביותר ומגיעה ל – 98%, הצלחה בטיפולים תיהיה תלויה בהכרח בטיבו של השתל ובניסיונו ואיכותו של הרופא המבצע את הפרוצדורה והתהליך.

אחוזי הצלחה מעט נמוכים יותר מתגלים אצל מטופלים שמעשנים למרות זאת גם אצל מטופלים מעשנים אחוזי ההצלחה די גבוהים ומגיעים לכ-90%.

כדאי לדעת כי גם במצבים של דחיית שתל אפשר לבצע השתלת שיניים חוזרת כך שבכלליות ההליך יתאים ונותן פתרון מעולה לכל מצב של חוסר בשיניים.

אחוזי ההצלחה לאחר השתלה כאשר ישנו חוסר עצם ונדרשים לבצע השתלת עצם משולבת בהרמת הסינוס יורדתלכ- 80% וכאן מגיעה החשיבות לביצוע התהליך אצל כירורג המומחה לפה ולסת גדל.

ככל שהרופא המטפל יהיה מנוסה יותר, כך יגדל סיכוי ההצלחה. לא לחינם השכר של מומחה לפה ולסת נע סביב ה – 2,000 ש"ח לשעה ולעיתים הרבה מעבר לכך!

מומחה עובר השתלמות משך שנים ( בדרך כלל בבתי חולים ) והניסיון המצטבר בא לידי ביטוי באחוזי הצלחה של הטיפולים ובטיפול במקרים מיוחדים בהם אך ורק הוא יוכל לטפל ומבלי לסכן את המתרפא.

שתל להשתלה של שן
כך נראים השתלים

באיזה סוג של שתלים דנטליים משתמשים רופאי השיניים?

ישנם סוגים רבים של שתלים דנטליים ובישראל משתמשים ביותר מעשרה סוגים.

השתל (בורג שעשוי בדרך כלל מטיטניום), מוברג לעצם של הלסת (לא תמיד) כמו שורש מלאכותי של השן. בהמשך השתל יתאחה עם העצם ולבסוף, הוא ישמש כעוגן לכתרים ולגשרים באופן דומה למסמר בקיר. 

כמו בצבא, את סוגי השתלים נהוג לחלק לשלוש קבוצות: שתלים ישראלים (אלף בית) שתלים אירופאים ושתלים דנטליים אמריקאים (זימר).

השתלים האמריקאים הם השתלים היקרים ביותר אולם ההבדל במחיר בין השתל האיכותי ביותר לאחרון ברשימה מגיע לארבע מאות עד חמש מאות שקלים "גג" כך שלא זה מה שאמור לייקר את ההליך באלפי שקלים להשתלת שיניים בודדת!

לכן, מומלץ לבצע השוואת מחירים לטיפול השתלת שיניים ולקבל מספר חוות דעת ממספר מומחים בטרם תבחרו לעבור טיפולי שיניים אצל רופא שיניים כזה או אחר, תוכלו לבצע זאת בקלות כאן למעלה בראש העמוד ולקבל מספר הצעות מחיר בחינם!

מי רשאי לבצע השתלת שיניים?

באופן עקרוני גם רופא שיניים כללי רשאי לבצע השתלותוזאת אם עבר הכשרה מיוחדת בקורסים המבוצעים בישראל, אולם כאמור תמיד מומלץ לבצע הליך שכזה אצל רופא שיניים שהוא כירורג מומחה פה ולסת!

כמו תמיד וכמו בכל תחום בחיים רצוי לקבל המלצות על הרופא המטפל בטרם תבחרו לעבור השתלה כיוון שהשתלת שיניים הוא לא טיפול של מה בכך. בעיקר הדברים אמורים לגבי טיפולי שיניים מורכבים המשלבים הרמת סינוס והשתלת עצם.

טכניקות פופולריות בהשתלות שיניים

אם נפל הפור ואתם נדרשים לעבור טיפול השתלות שיניים, השלב הקריטי ביותר טרם הניתוח הינו בחירת הטכניקה המועדפת לביצועו. ישנן מספר טכניקות אשר נחשבות לפופולריות, מותאמות לכל מטופל בנפרד, ומפורטות להלן:

השתלת שיניים קלאסית: נחשבת לטכניקה הפופולרית ביותר לביצוע ההשתלה, ומתבצעת על ידי ביצוע חתכים קטנים בחניכיים והכנסת השתלים דרכם. אל אף שנחשבת לטכניקה פופולרית במיוחד, חסרונה בכך שמחייבת להמתין פרק זמן של מספר שבועות, כשישה, במהלכו מתבצעת קליטת השתל על ידי החניכיים ולאחריה ניתן לעבור לשלב השני – הטמעת כיפת מתכת אשר מאפשרת לקיחת מידות הכתרים העתידיים והלבשתם על השן.

השתלת שיניים ביום אחד (גם: העמסה מידית): טכניקה זו מבטלת למעשה באופן מוחלט את תקופת ההמתנה הקיימת בטכניקה הקלאסית, ומאפשרת "להעמיס" ביום אחד על השיניים את כלל מרכיבי הטיפול. אל אף שיתרונותיה בולטים אל מול טכניקות מתחרות, חשוב להבין שטכניקה זו אינה מתאימה לכל מטופל, וכי עליו לעמוד במספר קריטריונים (בעיקר חוזק החניכיים והלסתות) על מנת שיימצא מתאים לכך – שאלה עליה ניתן לענות בקלות יחסית במהלך בדיקת רופא שיניים.

ALL ON 4 (גם: ALL ON 6): טכניקה זו אשר נחשבת למתקדמת במיוחד מאפשרת לבצע מספר השתלות שיניים, 4-6, במהלך אותו טיפול. ההשתלה כוללת גשר אשר מכיל את מספר הכתרים הנדרש, ולרב מתבצעת, מאחר והינה חזקה יותר, על עצם הלסת הקדמית. טכניקת השתלות שיניים זו מיועדת למטופלים להם חסרות ארבע שיניים ומעלה, אך עם זאת אינה מיועדת לכלל המטופלים החפצים, אלא כאלו בעלי לסת קדמית חזקה מספיק.

איך נמצא קליניקה טובה לביצוע השתלה של שיניים ?

כמובן שהדרך הטבעית היא פניה לקליניקה לרפואת שינים וקבלת הצעת מחיר. ניתן למצוא את מרפאות השיניים באזורך במגוון דרכים,אך הדרך הפשוטה ביותר לבירור הינה דרך האינטרנט.

ברוב המקרים הקליניקה שאליה נפנה תבקש להגיע לביקור במרפאה, ורק לאחר מכן תוכל להציע הצעת מחיר, וזאת לאחר האבחון והבדיקה. 

תמיד אבל תמיד טוב לקבל המלצות ממקורבים וחברים שעברו טיפול דומה, מהם ניתן לשאוב מידע רב, הן על איכות ההשתלות והתהליך (גם אם כאב!) והן על המחיר. חוות דעת של מטופל הינו ראשון במעלה, ודרכו ניתן להחליט ביתר קלות על מרפאת השיניים המומלצת בתחום זה.

קצת על תהליך הטיפול אצל מומחה שיניים

תהליך השתלת השיניים הינו תהליך מורכב אשר דורש מספר מפגשים, והוא מבוצע במספר שיטות, חשוב כי ההשתלה תתבצע על ידי רופא שיניים מומחה בעל ניסיון בתחום ולא פחות חשוב כי למרפאה יש את המכשור והטכנולוגיה המובילים בתחום בכדי לבצע השתלת שיניים מוצלחת.

השתלת שיניים על יד רופא שיניים מנוסה מבטיחה כי הטיפול יהיה ללא כאבים, לא בזמן הטיפול ולא לאחריו, על ידי שימוש בשיטות מתקדמות ותרופות משככי כאבים, בזמן הטיפול ולאחריו.

חשוב להבין כי המחיר המוצע להשתלת השיניים מורכב גם מעלויות השתלים ומאיכותם, חשוב כי נבין על איזה סוג שתל מדובר,למרות שהדבר נראה מורכב, בעידן האינטרנט ניתן לאסוף המון חומר על סוגי השתלים,יתרונותם וכן על תהליך ההשתלה המוצעת.

לסיכום, זקוק להשתלת שיניים? זכור,בירור מוקדם, קבלת חוות דעת ממספר קליניקות, הבנת התהליך והמלצות מטופלים הן שיבטיחו חווית טיפול מוצלחת, ובעיר מקצועית ובמחיר הוגן.

אנו כאן עבורכם לכל שאלה והתאמה של שיחת ייעוץ עם רופא מומחה.

תרצו ייעוץ מרופא מומחה ?