רופא מומחה להשתלת שיניים

השתלת שיניים

השתלת שיניים – מחירונים, מומחים מומלצים וטכניקות טיפול

השתלת שיניים היא ההליך המשמעותי ביותר בענף רפואת השיניים.

בשלושת העשורים האחרונים חל שיפור משמעותי בטכניקות הטיפול והיום כבר אין כל סיבה להישאר ללא שיניים בפה.

מגוון השיטות להחזרת המנשך הבריא והתקין והקניית חיוך מלא ויפה זמינה היום יותר מתמיד הן מבחינת הניסיון שנצבר והליך והן מהבחינה הכספית.

חשוב רק לבחור את המרפאה והמומחה המתאים איתו תעברו את ההליך.

  • לפניכם תשובות לשאלות המתעוררות לגבי הצורך בהתקנת שתלים דנטליים?
  • באיזה סוג של שתלים דנטליים משתמשים רופאי השיניים?
  • איזה שתלים הם המומלצים ביותר?
  • מי רשאי לבצע השתלת שיניים?
  • מהם אחוזי ההצלחה של השתלות שיניים, האם ההצלחה קטנה כאשר מעורבת גם הרמת סינוס?
דוגמא להשתלת שיניים

מתי מתעורר הצורך בהתקנת שתלי שיניים?

רק במצבים בהם לא ניתן להציל את השן אז צריך לעבור השתלת שיניים, יש לעשות הכל כדי לא לעקור את השן ולטפל בה, הווה אומר ביצוע טיפול שורש וכתר.

קיבלתם המלצה ממרפאת שיניים אחת לעבור השתלות ושיקום של הפה הרי שתמיד מומלץ לקבל חו"ד שנייה.

כמו בכל תחום ברפואה לכל רופא יש דעה משלו ויתכן מצב גבולי (לא כאשר אין שיניים) בו ההמלצה של רופא אחד תהיה שונה מהמלצה של רופא אחר.

גם שיקולים כלכליים יכולים להשפיע על תוכנית הטיפולים שיציעו רופאי שיניים מסויימים וזו הסיבה שבמקרים מסוג זה צריך לראות שני מומחים ואפילו יותר.

מהו אחוז ההצלחה של השתלת שיניים?

על פי הידוע ומניסיון של השנים האחרונות ההצלחה של השתלת שיניים היא גבוהה ביותר ומגיעה ל – 98%, הצלחה בטיפולים תיהיה תלויה בהכרח בטיבו של השתל ובניסיונו ואיכותו של הרופא המבצע את הפרוצדורה והתהליך.

אחוזי הצלחה מעט נמוכים יותר מתגלים אצל מטופלים שמעשנים למרות זאת גם אצל מטופלים מעשנים אחוזי ההצלחה די גבוהים ומגיעים לכ-90%.

כדאי לדעת כי גם במצבים של דחיית שתל אפשר לבצע השתלת שיניים חוזרת כך שבכלליות ההליך יתאים ונותן פתרון מעולה לכל מצב של חוסר בשיניים.

אחוזי ההצלחה לאחר השתלה כאשר ישנו חוסר עצם ונדרשים לבצע השתלת עצם משולבת בהרמת הסינוס יורדתלכ- 80% וכאן מגיעה החשיבות לביצוע התהליך אצל כירורג המומחה לפה ולסת גדל.

ככל שהרופא המטפל יהיה מנוסה יותר, כך יגדל סיכוי ההצלחה. לא לחינם השכר של מומחה לפה ולסת נע סביב ה – 2,000 ש"ח לשעה ולעיתים הרבה מעבר לכך!

מומחה עובר השתלמות משך שנים ( בדרך כלל בבתי חולים ) והניסיון המצטבר בא לידי ביטוי באחוזי הצלחה של הטיפולים ובטיפול במקרים מיוחדים בהם אך ורק הוא יוכל לטפל ומבלי לסכן את המתרפא.

שתל להשתלה של שן
כך נראים השתלים

באיזה סוג של שתלים דנטליים משתמשים רופאי השיניים?

ישנם סוגים רבים של שתלים דנטליים ובישראל משתמשים ביותר מעשרה סוגים.

השתל (בורג שעשוי בדרך כלל מטיטניום), מוברג לעצם של הלסת (לא תמיד) כמו שורש מלאכותי של השן. בהמשך השתל יתאחה עם העצם ולבסוף, הוא ישמש כעוגן לכתרים ולגשרים באופן דומה למסמר בקיר. 

כמו בצבא, את סוגי השתלים נהוג לחלק לשלוש קבוצות: שתלים ישראלים (אלף בית) שתלים אירופאים ושתלים דנטליים אמריקאים (זימר).

השתלים האמריקאים הם השתלים היקרים ביותר אולם ההבדל במחיר בין השתל האיכותי ביותר לאחרון ברשימה מגיע לארבע מאות עד חמש מאות שקלים "גג" כך שלא זה מה שאמור לייקר את ההליך באלפי שקלים להשתלת שיניים בודדת!

לכן, מומלץ לבצע השוואת מחירים לטיפול השתלת שיניים ולקבל מספר חוות דעת ממספר מומחים בטרם תבחרו לעבור טיפולי שיניים אצל רופא שיניים כזה או אחר, תוכלו לבצע זאת בקלות כאן למעלה בראש העמוד ולקבל מספר הצעות מחיר בחינם!

מי רשאי לבצע השתלת שיניים?

באופן עקרוני גם רופא שיניים כללי רשאי לבצע השתלותוזאת אם עבר הכשרה מיוחדת בקורסים המבוצעים בישראל, אולם כאמור תמיד מומלץ לבצע הליך שכזה אצל רופא שיניים שהוא כירורג מומחה פה ולסת!

כמו תמיד וכמו בכל תחום בחיים רצוי לקבל המלצות על הרופא המטפל בטרם תבחרו לעבור השתלה כיוון שהשתלת שיניים הוא לא טיפול של מה בכך. בעיקר הדברים אמורים לגבי טיפולי שיניים מורכבים המשלבים הרמת סינוס והשתלת עצם.

תרצו ייעוץ מרופא מומחה ?