גילאים מתאימים להשתלת שיניים

מאיזה גיל ועד מתי אפשר לבצע השתלת שיניים?

השתלת שיניים יכלות להתבצע כבר מגיל העשרה וגם אין הגבלת גיל בביצוע ההליך כל עוד אין הגבלה רפואית כלשהי בביצוע שתלים דנטליים.

בכל אופן יש להתייעץ עם רופא השיניים במצב בריאותי בעייתי כמו למשל בסוכרת לא מאוזנת, שכן אז ההחלטה האם לעבור ניתוח השתלות שיניים תילקח על פי החלטתו של הרופא בלבד.
 

השתלת שיניים עד כמה זה כואב?

טכניקות ההרדמה כיום מאוד מתקדמות, הכאב בתהליך השתלות השיניים נסבל לגמרי ואין כמעט אנשים שעברו בעבר השתלה של שיניים ויסרבו לעבור כזו שוב.

במצבים קיצוניים ניתן לבצע טיפול שיניים בהרדמה מלאה, למרות הסיבוכים והסיכונים הנילווים להרדמה כללית (סיבוכים ברמת סבירות נמוכה מאוד) הרי שרבים בוחרים לעבור טיפול שיניים בהרדמה כללית.


חשוב מאוד, עוד בטרם תעברו טיפול שיניים בהרדמה מקומית, כי לבית החולים בו תבחרו לבצע את הטיפול יהיו כל האישורים הדרושים שכן ישנם מרפאות שיניים ורופאי שיניים שאינם מצויידים באישורים ופועלים בניגוד לחוק.

אין לבלבל בין טיפולי שיניים בהרדמה כללית לבין טיפולי שיניים בסדציה, סדציה זו הרדמה מקומית שבה חייב להיות מרדים אולם הרדמה מהסוג הזה ניתן לבצע במרפאות שיניים שקיבלו לכך אישור.

אין חובה לעבור טיפול השתלות שיניים בסדציה בבית חולים כיוון שהאישורים (בהנחה ויש כאלה) של מרפאת השיניים מספיקים בהחלט.

עד כמה כואב לעשות השתלת שיניים

מה קורה אם השתלים לא נקלטו היטב והשתלת השיניים נכשלת?

לאחר ביצוע ההשתלה ישנה תקופה קצרה שבה צריך להמתים, לאחר מכן יבדוק הרופא המומחה אם התהליך עבר בהצלחה.

במצבים קיצוניים השתלות שיניים נכשלות והסיכויים לכך שזה יקרה הם פחות מחמישה אחוז אולם כאשר מצב זה מתרחש אין בעיה לבצע השתלת שיניים שוב מחדש באיזור בו ההשתלה נכשלה.

התהליך החוזר דומה מאוד להשתלת השיניים המקורית אותו עברתם אולם יתכן והמקום בו עברתם את הניתוח עשה את עבודתו באופן רשלני.


הייעוץ והשלב המקדים לפני ביצוע השתלות שיניים בפועל חשוב לא פחות מביצוע ההשתלה עצמה שכן בייעוץ נכון יחד עם צילום C.T יתכן והיה מתגלה כי חסרה עצם נניח.

– תרצו שנתאם עבורכם ייעוץ עם רופא מומחה להשתלת שיניים? מלאו פרטים :

כל ההליך אמור היה להיות שונה וזו בדיוק הסיבה שבגללה נכשלה ההשתלה (אין זה אומר שזו הסיבה היחידה יכולות להיות סיבות אחרות כמו למשל עישון בעייתי ועוד סיבות אחרות ואין כאן בכדי להפנות אצבע מאשימה לרופא כאשר ההשתלה נכשלת שכן יכולה היא להיכשל גם כאשר הייעוץ וההכנה כולל ביצוע השתלת שיניים התבצעה בצורה הטובה ביותר).

כל מה שצריך לדעת על שתלים דנטליים

איזה שיטה נחשבת למומלצת ביותר להשתלת שיניים ?

כיום ישנן מגוון טכניקות בהן מבוצעות השתלות שיניים, השתלת שיניים ביום אחד בטכניקת אול און פור, השתלות שיניים בלייזר, השתלת מיני שתלים דנטלים, טכניקת אינפלנט לוק, העמסת שיניים מיידית וכדומה.

כל השיטות מצוינות ומוצלחות אך יש לדעת ולהתאימן ספציפית למטופל, שיטה מסויימת יכולה להיות יעילה ביותר במטופל אחר ואצל מטופל לא תיהיה ניתנת לביצוע מכיוון שהמבנה האנטומי או המחסור בעצם יכול לדחות את השימוש באותה השיטה.

השיטות הכי טובות באופן כללי הן שיטות בהן לא משתמשים בקיצור ההליך, מאפשרים זמן עד לקליטת השתלים דנטלים בהתאם לצורך (לעיתים פרק זמן הארוך יותר משישה חודשים) לאחריה מבצעים את הליך השיקום וזאת בלי לגרום לגוף לטרואמה.


מיהו רופא מומחה להשתלות השיניים?

רבים מתפארים בשם התואר ולא באמת יש להם מומחיות לביצוע השתלות שיניים.

מי שבאמת יהיה מורשה ומומחה לביצוע השתלות שיניים יהיה כירורג פה ולסת, הכירורג אמון על ביצוע השתלות שיניים שזה למעשה ניתוח לכל דבר ועניין.

גם רופאים אחרים יוכלו לבצע את הליך ההשתלה אך עליהם לעבור הסמכות בהתקנה של שתלים דנטליים.
מומלץ כי ניתוח מסוג זה יבצע כירורג שכן זו מומחיותו.

שתלים ישראלים מול שתלים אמריקאים

כאשר מבצעים השתלות שיניים יש צורך כמובן בשתלים דנטלים, איכות השתלים כמובן חשובה והשתל צריך להיות מטיטניום אולם חשוב לדעת שבישראל האיכות של השתלים הינה מהגבוהות ביותר בעולם.

ישנם גם שתלים דנטליים עם אישורים מטעם מינהל התרופות האמריקאי ולכן כאשר רופא שיניים מסביר כי במרפאתו משתמשים רק בשתלים אמריקאיים אין זה אמור להפוך את המחיר לייקר יותר מ- 500 שקלים עבור השתלת שן אחת בודדת, אין זה מעיד ומכריח כי שתלים אמריקאיים טובים יותר מאלו בישראל.

תרצו ייעוץ מרופא מומחה ?